JAK VYBÍRAT INTERIÉROVÉ DVEŘE


Při výběru dveří je potřeba zvážit několik hledisek.
Pravé nebo levé
Postavte se ke dveřím čelem tak, aby se otevíraly směrem k vám. Pravé dveře mají panty na pravé straně, levé dveře na levé.
Podle čeho se rozhodnout?
- dveře by se měly otevírat tak, abyste při vstoupení do místnosti viděli její větší část.
- otevřené dveře by neměly narážet do nábytku, sprchového koutu...
- abyste otevřené dveře nemuseli obcházet, měly by být vypínače světla na straně klik

Rozměry dveří


Základem správného objednání dveří je změření jejich rozměrů. To, jaký rozměr se kam hodí, vychází ze zvyklostí a příslušných právních předpisů. Na WC a do koupelny se doporučují dveře šířky 60/70. Do obytných místností pak většinou dveře šíře 80cm, tak abyste pohodlně protáhli nábytek apod.

Výplně dveří


VOŠTINA – je vytvořena ze speciálně tvrzeného papíru poskládaného do tvaru včelích pláství. Výhodou je nízká hmotnost takovýchto dveří, a také velmi dostupná cena.
ODLEHČENÁ DUTINKOVÁ DTD DESKA – nejčastěji používaná výplň dveří, dveřní křídlo má potřebnou tuhost a pevnost
PLNÁ DTD DESKA – plná dřevotřísková deska zaručuje odolnost proti proražení, je pevná a stabilní, ale je nutné počítat s její vysokou hmotností. Používá se především u speciálních dveří.

Povrch dveří


Povrchový materiál dveří vybírejte podle intenzity provozu ve vaší domácnosti, ohled berte i na děti nebo domácí zvířata. Interiérové dveře se dají vyrobit v různých druzích povrchů. Nejlevnější variantou jsou fólie - pro standartní použití v domácnosti bez zvýšené zátěže. Dále pak lamináty (CPL), které jsou stále ještě cenově dostupné, ale díky jejich průmyslově tvrzenému povrchu daleko lépe odolává oděrům, lépe se udržuje a jeho dekory jsou téměř k nerozeznání od pravého dřeva. Barva laminátu zůstane i po letech stejně krásná, jako v době, kdy jste si dveře vybírali. Materiály jako dýha nebo masiv, jsou čistě přírodní, odolné proti oděru. Dřevo je spolehlivé, prověřené staletími. Jeho velkou výhodou je opravitelnost. Jakožto přírodní materiál však dřevo i dýha časem pracují a mění svou barvu v závislosti na světle.
Odstín dveří
Nedoporučujeme volit za každou cenu stejný odstín dveří a podlahy. Málokdy se totiž podaří, aby odstíny byly stejné. Naopak se může stát, že tato kombinace bude vypadat nehezky, řekněme „těsně vedle“.


SVĚŘIT MONTÁŽ ODBORNÍKOVI NEBO ZAJSITIT VŠE SÁM?


Samozřejmě si můžete dveře nechat pouze vyrobit. Objednáte si požadované dveře a pak si je sami podle montážního návodu namontujete, třeba i s obložkovou zárubní. V mnoha případech je ale lepší spolehnout se na služby odborníků. O montáž byste se určitě měli zajímat v komplikovanějších případech, jako jsou například dveře se světlíky, posuvné dveře apod. Některé typy dveří přímo vyžadují montáž proškolenou osobou. Pokud montáž provede zkušený odborník, předejdete případným problémům, a také vám to zajistí bezproblémové uznání záruky, o kterou byste se mohli nesprávným postupem osazení či montáže připravit. Také můžete získat nižší sazbu DPH. K cenové nabídce dveří si můžete zdrama nechat vypracovat i nabídku manipulačních poplatků, montáže a dalších služeb.

Saturday the 20th. Custom text here
Joomla template freaks